Çanakkale Şehitlik Turu

IMG_20140803_084943
Çanakkale şehitlik turu

Çanakkale Şehitlik Turu: kesin hareketi hergün, müze gezisi, rehber, ulaşım, yemek dahil tur; 10 tl yemek bedeli 0-6 yaş grubuna, 30 tl 6-12 yaş grubuna, 60 tl yetişkinlere olmak üzere devam etmektedir.

Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale şehitlik turu, Gelibolu yarımadası savas alanlarıni, savaş alanlarımızda yer alan şehitliklerimizi, anıtlarımızı ve müzelerimizi kapsayan günübirlik bir tur programıdır.

Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale şehitlik turu programımız kesin hareketli olduğu gibi standart bir gezi programıdır. Her sabah saat 09.00 – 09.30 saatleri aralığında sabah çaylarınızı boğaza karşı yudumlayabilmek adına sahildeki kafeteryamızda buluşarak başlıyoruz.

Çanakkale şehitlik turu programımıza katılacak tüm misafirlerimiz bir araya geldikten sonra rehberimiz eşliğinde Gelibolu yarımadasına geçiş yapıyoruz.

Çanakkale şehitlik turu programızda başlangıç noktamız Namazgah Tabyası ve Koca Seyit anıtı gibi deniz muharebelerinin geçtiği alanlar.

Deniz muharebelerinin cereyan ettiği bolgeden rotamızı bu kez ordumuzun savaşa hazırlandığı Bigali bölgesine çeviriyoruz. Burada Atatürk evi ve müzesiyle 19. Tümen müzesini ziyaret edip savaşa hazırlıklar hakkında bilgi aldıktan sonra bir sonraki durağımız kara savaşlarında ilk kurşunun atıldığı ve Anzak birliklerinin ilk çıkarmayı yaptıkları Anzak Koyu ve sahilleri.

Kuzey bölgesinde Anzak birlikleri ile muharebe ettiğimiz Kanlı sırt, Kırmızı sırt, Bomba sırtı, Cesaret sırtı, Conk bayırı ve bu bölgedeki 57. Alay şehitliği gibi önemli noktaları gezdikten sonra öğle yemeğimiz için Alçıtepe köyüne hareket ediyoruz.

Çanakkale şehitlik turu programıza öğle yemeği sonrası Güney cephesi ve bölgedeki anıt ve şehitliklerle devam ediyoruz. Seddülbahir, Ertuğrul Koyu, Yahya Çavuş Anıt ve şehitligi, kanlı dere, Morto Koyu sonrası Çanakkale şehitlik turu programımızın en önemli durağı olan Çanakkale Şehitler Abidesi ziyareti yapıyor ve dönüşe geçiyoruz.

Çanakkale şehitlik turu dönüş yolculuğumuz üzerinde yer alan Şahindere ve Soğanlıdere gibi Şuheda Kapristanlıkları ziyaretleri sonrası, Havuzlar Şehitliği ziyareti yapıp, Çanakkale şehitlik turu programımızı sonlandırıyor ve Çanakkale’ye dönüyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu

Kişi Başı: 60 TL

Ücrete Dahil Hizmetler: Rehberlik, ulaşım, öğle yemekleri, müze girişleri, feribot geçişleri.

Rezervasyon: 05437872917 – Çanakkale şehitlik turu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s