Beü’de Klasik Müzik Esintileri

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Devlet Konservatuvarı, Barok Müziğin seçkin eserlerini müzikseverlerle buluşturdu.

Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen Klasik Müzik Konserler Dizisi’nin 3’ncüsü “Barok Gecesi” adı ile gerçekleştirildi. BEÜ Devlet Konservatuvarı öğretim elemanlarından oluşan orkestra, Barok müziğin seçkin eserleri ile Sezai Karakoç Kültür Merkezi’ni dolduran izleyicilere keyifli bir akşam yaşattı.

Bach, Marchello, Hendel ve Vivaldi’nin bestelerinin seslendirildiği konserde, Öğretim Görevlisi Soprano Melike Bolat Başoğlu ile obua sanatçıları Özgür Tüfekçi ve Araştırma Görevlisi Can Şahin solist olarak yer aldı. Solistlere kemanlarda Selen Kırcalı ve İlkay Göksel, viyolada Özgür Kırcalı ve viyolonselde Naz Evren Duranoğlu eşlik etti.

Konsere Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Neşe Kurt, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halûk Güven, Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak, üniversite personeli, öğrenciler ve Zonguldaklı müzikseverler katıldı.

Konser sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Halûk Güven, sanatçıları başarılı performansları dolayısıyla kutlayarak birer teşekkür belgesi verdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s