Kentpark Eskişehir Tanıtımı

Eskişehir’in en güzel parklarından biri olan Kentpark, içerisinde Türkiye’nin ilk yapay plajını barındırması sebebiyle fazlasıyla ilgi çekiyor. Bilinirliğini bu yapay plaj sayesinde arttırmaya devam eden Kentpark’ın içerisinde plaj haricinde oyun grupları, yürüyüş parkurları, restoran ve kafeler yer alıyor.

Kentpark Eskişehir Tanıtımı

Kentpark’ın içerisinde bulunan yapay plaj, alanında tek olma özelliği taşıyor. Şehir sınırları içerisinde deniz olmaması dolayısıyla Eskişehir halkının da bir hayli ilgisini çeken bu yapay plajın hemen yanında ise bir yüzme havuzu bulunuyor.

Eskişehir’de Otogar ve Gökmeydan Mahallesi arasında bulunan Kentpark, yüz ölçümü bakımından oldukça büyük bir park. Park içerisinde bir gölet de yer alıyor. Özellikle yaz aylarında göletin içerisinde ki süs balıkları ve ördekler ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyorlar. Ancak burada küçük bir dipnot düşelim; süs balıklarına kesinlikle yem verilmiyor.

Kış aylarında Kentpark’a pek kimseler uğramadığından oldukça ıssız oluyor. Aslında kar yağdığında ve gölet donduğunda Kentpark bambaşka bir güzelliğe bürünüyor.

Kentpark’ın bir başka özelliği de Porsuk Çayı’nın buradan geçiyor olması. Hatta Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bot seferlerinin başlangıç noktası da Kentpark. Özellikle Eskişehir’i günübirlik ziyaret edenlerdenseniz, muhakkak bu bot seferlerinden birine katılmalısınız.

Eğer yolunuz Eskişehir’e düşerse, Kentpark’ı da ziyaret etmeyi lütfen ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s