Dirsekbükü Koyu Tanıtımı

Dirsekbükü Koyu, Hisarönü Körfezi’nin güney batısındaki yer alan korunaklı bir koydur. Ağıl Burnu’nun hemen güneyinde yer alan Dirsekbükü, batıya dönen girintisi ile çizme şeklinde devam etmektedir.

Dirsekbükü Koyu Tanıtımı

Dirsekbükü Koyu, hava şartları nasıl olursa olsun bölgenin neredeyse en korunaklı bir koy durumundadır. Ancak kuvvetli kuzey rüzgarlarında soluğan alır. Dirsekbükü Koyu’nun yolu yoktur ve öylesine bakir bir yerdir.

Dirsekbükü Koyu’nun en dibi tamamen kumdur. Suyu, denizin temizliği ve korunaklı olmasından dolayı tekneler tarafından çok ziyaret edilir. Özellikle de mavi yolculuk tekneleri tarafından mutlaka uğranılan bir rotadır.

Dirsekbükü Koyu’nun güney tarafında bir girinti plaj oluşmuştur. Burada genelde balıkçı tekneleri ve köy ekmeği yapan köylülerin tekneleri durur. Burası çok korunaklı ve güzeldir. Koyun sonunda bir tesis bulunmaktadır. Tesisin önünde bir rıhtım vardır. Bu rıhtımın güney tarafı çökmüş, suyun altında kalmıştır. Rıhtımda taş bir ekmek fırınının yanından, koya hakim elektriği, yolu ve suyu olmayan dağın bir kenarına yapılmış restorana çıkılır. Görüntü mükemmeldir. Koyun dip yapısı, makilik yamaçları ve serinletici havası burayı çok tercih edilen bir yer yapmıştır. Denizinin de serin olduğu bu koyda gerçek anlamda tatil yapabilir ve dinlenebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s