Gebekse Koyu Tanıtımı

Gebekse Koyu, Marmaris Çiftlik Koyu’nun hemen yanında yer almaktadır.Orhaniye’nin yaklaşık 11 km güneydoğusunda yer alan Çiftlik Koyu’na, Bayır Köy üzerinden gidilmektedir. Bayır’dan ileriye devam edince Söğüt’e yönelen asfalt yol üzerinde yaklaşık 1 km sonra Çiftlik ayrımı tabelası bulunmaktadır. Çiftlik ayrımı tabelası belli belirsizdir, o yüzden yavaş ve dikkatli gidin ki sapağı kaçırmayın.

Gebekse Koyu Tanıtımı

Çiftlik tabelasından saptıktan sonra yol biraz yokuştur. Bu yokuşu kısa bir süre tırmandıktan sonra Çiftlik Koyu’na doğru yokuş aşağı iniş başlar. Bu iniş anında altınızda muhteşem manzarasıyla Çiftlik Koyu’nu gördüğünüz yerde kısa bir mola verebilisiniz. Bu noktada altınızda Çiftlik Koyu, arkanızda Hisarönü Koyu’nun eşsiz manzarasıyla ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Çiftlik Koyu’nun hemen yanı başında bulunan Gebekse Koyu’na gitmek için bir sandala ya da tekneye ihtiyacınız vardır. Karadan bu koya ulaşım maalesef bulunmamaktadır. Ulaşımı zor olan bu koya neden gitmeniz gerektiğine gelince de, koyun denizi mavinin binbir tonunu içinde barındırmaktadır. Tertemiz cam gibi bir su gelenleri kendine aşık ederek uğurlamaktadır. Ayrıca Gebekse Koyu’nun uç noktasındaki Gebekse Harabeleri ya da Gabekse tarihi kalıntılarını gezebilir ve güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Harabelerin bir kiliseye ait olduğu düşünülmektedir.

Gebekse Koyu, mavi yolculuğa çıkan teknelerinin başlıca uğrak noktaları arasında yer alır. Bu koya sadece mavi tur tekneleri değil, koyu daha önce keşfetmiş özel tekneler de uğrar. Gebekse Koyu’nun küçük çakıl plajından veya tekneden deniz gözlüğüyle ya da deniz maskesi ile suya dalıp su altının binbir rengini seyretmekten büyük keyif alacaksınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s